Především v technických oborech není výjimkou, že je potřeba ocitovat nějaký počítačový program. K tomu použijeme následují vzor. Podle tohoto vzoru lze také citovat různé aplikace, ať už mobilní či počítačové, hry, operační systémy apod.
Vzhledem k tomu, že se jedná o specifický typ e-dokumentu, tak se do bibliografické citace zapisují i údaje typické pro elektronické dokumenty, a to:
typ nosiče - nejčastěji software
verze - pokud není součástí názvu
datum citování
dostupnost a přístup - uvádí se místo, odkud lze program stáhnout v případě, že je tento údaj k dispozici.
Také se používá údaj Poznámka, kam se na konci citace zapisují požadavky na systém a velikost programu.
Jako u všech dokumentů jsou i u elektronického programu povinné nakladatelské údaje, ale zapisovat je není nutné, protože nejsou stěžejní pro identifikaci dokumentu. Stejně tak je tomu i s edicí
Jméno tvůrce. Název. Další názvy [typ nosiče]. Další tvůrce. Místo: nakladatel, datum publikování, datum aktualizace/revize [datum citování]. Název edice, číslo edice. Standardní identifikátor. Dostupnost a přístup. Lokace. Požadavky na systém. Poznámky.
Jméno tvůrce. Název. Další názvy, verze [typ nosiče]. Další tvůrce. Datum publikování, datum aktualizace/revize [datum citování]. Dostupnost a přístup. Požadavky na systém. Poznámky.
GOOGLE. Google Chrome [software]. 10. listopadu 2011 [cit. 2012-02-11]. Dostupné z: http://www.slunecnice.cz/sw/google-chrome/. Požadavky na systém: Vista-32, Vista-64, Win XP, Win 2000, Win 7; velikost 22,05 MB.
DT SOFT. Deamon Tool Lite 4.45.2 [software]. 23. ledna 2012 [cit. 2012-02-12]. Dostupné z: http://www.slunecnice.cz/sw/daemon-tools/. Požadavky na systém: Vista-32, Win XP, Win 2000, Win 7; velikost 13,40 MB.
Markéta Kytnerová, 2020-04-21