Citace PRO Plus

Profesionální pomocník při citování

Citace PRO je intuitivní citační manažer. Slouží pro vytváření, správu, export a sdílení citací. Manažer je přizpůsoben převážně požadavkům českého akademického prostředí a jeho vývoj a technická podpora probíhá výhradně v ČR. Je vhodný pro studenty středních i vysokých škol.

Citace PRO Plus oproti základní verzi nabízí další užitečné funkce, které vám usnadní citování. Stáhnout si můžete také užitečné doplňky do Wordu nebo do internetových prohlížečů. Největším přínosem je podpora více než 9000 citačních stylů, což ocení zejména studenti a akademičtí pracovníci, kteří často publikují v odborných časopisech.

Vyzkoušejte Citace PRO Plus na týden zdarma.

Koupit

Výhody Citace PRO Plus

Automatické vytváření citací

Zadejte název knihy nebo článku, ISBN nebo DOI a systém vytvoří citaci za vás dle údajů získaných z ověřených zdrojů. Na rozdíl od základní verze Citace PRO Free je k dispozici více zdrojů s rozsáhlejšími databázemi.

Správa a sdílení citací

Po přihlášení můžete své citace ukládat, upravovat, třídit do složek, přidávat k nim své poznámky, anotace a klíčová slova i hromadně exportovat do MS Word, PDF nebo TeX. Složky můžete navíc sdílet veřejně nebo interně s jinými uživateli Citace PRO Plus i Free.

Import citací z databází

Stahujte si citace z databází, katalogů a discovery služeb jedním kliknutím přímo do citačního manažeru nebo je importujete hromadně pomocí RIS souborů.

Doplněk pro MS Word

Nainstalujte si doplněk, který vám umožní vkládat vaše citace přímo při psaní textů ve Wordu a následně vygenerovat soupis použité literatury. Navíc si můžete citace zobrazit v dalších citačních stylech, které MS Word standardně nenabízí.

Doplňky pro prohlížeče

Nainstalujte si doplněk do prohlížeče Chrome nebo Firefox a snadno importujte záznamy z procházených webů do Citace PRO. Po aktivaci doplňku se prohledá stránka a pokud je nalezeno ISBN nebo DOI, zobrazí se u něj tlačítko pro automatický import do vašeho účtu na Citace PRO.

Přes 9000 citačních stylů

S Citace PRO můžete citovat nejen dle normy ČSN ISO 690, ale využít lze další známé citační styly jako APA, MLA, AMA, IEEE, CSE, Chicago, Turabian a mnoho dalších. Využíváme Citation Style Language (CSL) styly. Na vyžádání jsme schopni doplnit i další citační styly nebo vám vytvořit na míru váš vlastní styl.

Úložiště pro dokumenty

Nahrajte si plné texty a jiné soubory s doplňkovými materiály či vašimi poznámkami a výpisky přímo k jednotlivým záznamů. Budete je tak mít stále k dispozici on-line. Základní velikost úložiště je 1 GB. Pro práci s dokumenty off-line využijte naši mobilní aplikaci Pablikado.

Propojení s Pablikado

Dokumenty, které si nahrajete jako soubory k jednotlivým záznamům, si budete moci zobrazovat v mobilní aplikaci Pablikado. Zde si můžete do dokumentů vytvářet náčrtky, vkládat poznámky, zvýrazňovat a podtrhávat text nebo dokonce přímo citovat vámi vybrané pasáže. Jednotlivé citáty z dokumentů se vám budou následně zobrazovat u záznamů ve vašem účtu Citace PRO Plus. Dozvědět se více o Pablikado.

Bez reklam

Zbavte se dotěrných reklam, které se zobrazují ve verzi Citace PRO Free na stránkách s přehledem citací i v detailu citace.

Technická podpora

K dispozici máte technickou podporu přímo v ČR. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, připomínku či problém se systémem nebo instalací doplňků, napište nám na e-mail podpora@citace.com a my vám s jeho řešením pomůžeme.

Výhody pro instituce navíc

Citace v katalogu

S Citace PRO Plus získáváte navíc zdarma službu Citace v katalogu, která umožňuje zobrazovat citace ve vašem katalogu, discovery službě nebo v digitální knihovně. Podmínkou je podpora ze strany provozovatele systému. V současnosti službu nabízíme pro katalogy Aleph, KP-Win, Portaro, ARL, VuFind, discovery služby EBSCO Discovery, Summon a Primo a institucionální repozitář DSPace.

Portál Citace PRO

Potřebujete jednoduchou digitální knihovnu? Využijte Citace PRO. Zřídíme vám váš vlastní portál, jenž je jedním z nadstavbových nástrojů Citace PRO Plus, který si budete moci naplnit záznamy přes váš účet v Citace PRO Plus. Záznamy mohou obsahovat i soubory ve vybraných formátech. Pro všechny záznamy na portálu si můžete vygenerovat jmenný a věcný rejstřík.

Přizpůsobení systému

Na vyžádání vám do systému doplníme citační styly vyžadované vaší institucí, které nemáme v nabídce, logo vaší instituce, případně můžeme doplnit odkazy na linkovací služby (SFX, LinkSource), katalog, discovery službu i na jiné zdroje dle vašich potřeb. Za poplatek doplníme další funkcionalitu (např. propojení s databází RIV, zobrazování publikační činnosti uživatelů apod.).

Cena pro jednotlivce

Tarif Měsíc Semestr Rok
Období 1 měsíc 6 měsíců 12 měsíců
Cena za období 199 Kč 999 Kč 1599 Kč
Koupit Koupit Koupit

Citace PRO můžete zdarma a nezávazně vyzkoušet na 7 dní. Aktivaci provedete po přihlášení. Pokud ještě nemáte účet na Citace PRO, nejprve se zaregistrujte. Během této zkušební doby se můžete rozhodnout pro tarif, který vám bude nejlépe vyhovovat a částku nám uhradíte bankovním převodem.

Cena pro instituce

Pro vaši instituci nastavíme zkušební přístup na 1 měsíc. Během této doby si můžete systém nezávazně vyzkoušet.

Pro nastavení zkušebního přístupu kontaktujte naše obchodní oddělení:

Zuzana Teplíková Zuzana Teplíková
zuzana.teplikova@citace.com
Tel. 778 157 127

Proč přejít na Citace PRO

Jsem studentem prvního ročníku bakalářského studia a za semestr napíšu jen několik seminárek, jejichž maximální délka je do 5 stran. Počet citací v textu nebývá příliš vysoký. Pro citování využívám normu ČSN ISO 690.

Rada Citace.com
V tomto případě vám bude stačit bezplatná verze našeho systému. Pokud budete později psát bakalářskou práci, může se vám hodit náš doplněk do Wordu a jistě oceníte možnost importu citací přímo z databází, katalogů, discovery služeb nebo přímo z webových stránek. Zjistěte si, zda Citace PRO nemá předplacena vaše univerzita. Potom vám bude stačit znát jen přihlašovací údaje instituce. Nemáte-li tuto možnost, vyzkoušejte sedmidenní zkušební přístup ke službě Citace.

Působím jako vyučující na univerzitě. Sleduji odbornou literaturu ve svém oboru a pravidelně využívám databáze. Stažené články si ukládám do systému složek dle témat. Do názvů souborů dávám prvního autora a začátek z názvu, abych je mohl jednoduše identifikovat. Často publikuji v českých a zejména v zahraničních odborných recenzovaných nebo impaktovaných časopisech, kde se využívají různé citační styly a stojí mě hodně času upravovat citace v textu.

Rada Citace.com
Řešením pro vás je určitě systém Citace PRO, který vám umožní třídit si dokumenty do složek a k citacím nahrávat plné texty, anotace, poznámky a klíčová slova. Samozřejmostí je i vyhledávání dle různých údajů v citaci. Při psaní odborných textů určitě oceníte doplněk do Wordu, v němž lze měnit citační styl na jedno kliknutí. Využijete také importy z databází. Složky s citacemi můžete sdílet se svými studenty a kolegy veřejně nebo s konkrétními uživateli Citace PRO. Z citací lze generovat bibliografie. Podporujeme import i export přes formát RIS.

Zjistěte si, zda Citace PRO nemá předplacena vaše univerzita, v tom případě vám bude stačit znát jen přihlašovací údaje instituce. Nemáte-li tuto možnost, vyzkoušejte sedmidenní zkušební přístup ke službě Citace nebo si službu předplaťte.

Jsem knihovník, který se věnuje problematice e-zdrojů v akademické knihovně. Potřebuji se stále vzdělávat, proto pravidelně sleduji české i zahraniční zdroje. Jednou z náplní mé práce je shromažďovat a zpřístupňovat publikační činnost zaměstnanců naší fakulty (vyučujících i kolegů knihovníků). Často také řeším problémy s citováním našich uživatelů. Ovládám normu ČSN ISO 690, ale mnohdy dotazy směřují i na jiné citační styly. Snažím se také publikovat zejména v českých zdrojích.

Rada Citace.com
Řešením pro vás by mohl být systém Citace PRO, který vám umožní třídit si dokumenty do složek a k citacím nahrávat plné texty, anotace, poznámky a klíčová slova. Samozřejmostí je i vyhledávání dle různých údajů v citaci. Při shromažďování a zpřístupňování publikační činnosti zaměstnanců vám může pomoci náš Portál, což je jednoduchá digitální knihovna, jejímž prostřednictvím můžete uchovávat i zpřístupňovat bibliografické záznamy včetně plných textů. Nejste-li si jisti s podobou citace v jiném citačním stylu, můžete využít Citace PRO, který podporuje více než 8000 citačních stylů. Doplněk ve Wordu vám pak zjednoduší publikační proces.

Zjistěte si, zda Citace PRO nemá předplacena vaše univerzita, v tom případě vám bude stačit znát jen přihlašovací údaje instituce. Nemáte-li tuto možnost, vyzkoušejte sedmidenní zkušební přístup ke službě Citace nebo si službu předplaťte.

Reference

Předchozí
Daniela Kolářová Jasenská

Citační nástroj CitacePRO jsme si mohli vyzkoušet v rámci 2-měsíčního zkušebního přístupu od března do června 2015. Již během relativně krátké doby jsme dle statistik a osobních ohlasů uživatelů knihovny vnímali, že tento český nástroj je zejména pro studenty Ostravské univerzity efektivním nástrojem, jak si zjednodušit práci s citacemi, se kterými musí pracovat při svých závěrečných pracích. Od září 2015 máme smluvně zakoupen přístup do CitacePRO na období 3 let. Informaci o přístupu jsme poskytli všem pracovníkům a studentům Ostravské univerzity emailovou zprávou, propagujeme na našem facebooku a také na webu knihovny. Pozitivní ohlasy na český citační nástroj Citace PRO máme jak od akademických pracovníků, tak od studentů Ostravské univerzity.

Mgr. Daniela Kolářová Jasenská, Ředitelka Knihovny Ostravské univerzity

S velkou radostí jsme přivítali možnost využívat Citace PRO – doplněk do Wordu. Je to vynikající pomůcka pro všechny, kteří zpracovávají jakýkoliv text, v němž používají citace. S tímto produktem seznamujeme především studenty bakalářského studia, kterým usnadňuje zpracovávání bakalářských prací.

Mgr. Jana Špulířová, Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí

Citační software Citace PRO je pro svoji jednoduchost a intuitivnost jednoduše nenahraditelný pomocník. Práci s ním zařazujeme i do lekcí informačního vzdělání a pro mnoho našich studentů přestaly být citace noční můrou. Velkou přednost vidíme v množství nabízených citačních stylů, protože systém uspokojí požadavky na zpracování bibliografických citací většiny fakult. Zahraniční studenti, pro které bývá tvrdým oříškem česká verze mezinárodní normy ISO 690, velice oceňují možnost volby různých jazykových rozhraní. Celému týmu Citace PRO děkujeme nejen za vývoj systému, ale i za skvělou zákaznickou podporu.

Spokojené knihovnice z Akademické Knihovny Jihočeské Univerzity

Vendula Němcová

Citační manažer CitacePRO je rozhodně přínosem pro studenty i zaměstnance univerzity. Jeho intuitivní rozhraní v češtině urychluje práci se zdroji a zpříjemní dokončení odborného textu.

Bc. Vendula Němcová, Ústřední knihovna VŠB–TU Ostrava, výpůjční oddělení

Software Citace PRO používají především naši studenti při zpracování bakalářských a diplomových prací. Software pomohl studentům naučit se správně citovat literaturu. Citace PRO jsou také skvělým pomocníkem pro týmy, které vytvářejí společně monografie a učební texty. Díky možnosti sdílení složek je závěrečná editace textu mnohem jednodušší.

prof. Ing. Miroslav Žižka, Ph.D., děkan Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci

Výuku práce s prostředím CitacePro jsme zařadili do povinných i volitelných kurzů, které připravujeme pro studenty. Podle reakcí od studentů i statistik využívání jsou CitacePRO pomůckou, která jim vytrhne trn z paty. Tady na České zemědělské univerzitě totiž tvorbu citací studenti rádi nechávají na poslední chvíli a oponenti si pak mají na čem „smlsnout“. Proto jsme investovali do citačního manažeru CitacePRO. Studentům ušetří čas, protože jim pomůže udělat si pořádek v citované literatuře už během psaní práce, ale zároveň i poradí, kde najít občas těžce nalezitelné údaje o publikaci nebo webové stránce. A nakonec jim ještě vygeneruje seznam literatury v jimi vybraném citačním stylu, kde nechybí ani česká norma ČSN ISO 690. Navíc máme vytvořen i vlastní citační styl pro některé z našich fakult. S citačním manažerem CitacePRO jsme velmi spokojeni. Byla to dobrá investice.

Bc. Dominik Bláha, Studijní a informační centrum České zemědělské univerzity v Praze

Jiří Mašek

Citační manažer CitacePRO je pro nás ve Vědecké knihovně a pro studenty UJEP výborným pomocníkem při zvládání obsáhlé a poměrně náročné problematiky citací. Ze zkušenosti studentů UJEP i ze své vlastní oceňuji jeho přínos zejména v přehlednosti, jednoduchosti a intuitivním ovládání. Manažer má také řadu nadstandardních funkcí, které umožňují interaktivně využívat jeho plný potenciál. V tuto chvíli bych tedy každému, kdo začíná, a nebo se již pravidelně věnuje problematice citací, doporučil CitacePRO vyzkoušet.

Bc. Jiří Mašek, Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

Hana Janečková

Citační manažer Citace PRO používám, protože mi umožňuje pohodlně vytvářet a spravovat citace různých dokumentů. Citace PRO je propojen s dalšími systémy a zdroji, které na VUT používáme (Primo, Digitální knihovna, EBSCO), takže mohu citace vytvářet přímo v těchto systémech, a zároveň je mít na jednom místě. Manažer používám také k organizaci informací a mám díky němu ve zdrojích, které používám, pořádek. Při psaní různých prací využívám doplněk do MS Word, s jehož pomocí cituji v textu a jedním kliknutím dám dohromady seznam použité literatury. K využívání Citace PRO vedu také své studenty v lekcích a kurzech informační gramotnosti, protože práce s ním je opravdu snadná.

Mgr. Hana Janečková, Ústřední knihovna VUT v Brně

Matej Režnický

Citace PRO je citační software světového formátu. Uživatelsky přívětivý a společně se službami tvůrců také velice flexibilní. Splňující potřeby našich uživatelů, který ho hodnotí jako velice intuitivní. V české a slovenské republice bezkonkurenční.

Mgr. Matej Režnický, systémový knihovník Studijní a informační středisko Veterinární a farmaceutické univerzity Brno

O možnosti využití software CitacePro jsme se na Univerzitě obrany zajímali počátkem roku 2015 a hned v únoru absolvovali školení PhDr. Martina Krčála, DiS., které se setkalo s nebývalým ohlasem u pedagogů. Software Citacepro jsme pro univerzitní i vzdálené připojení zakoupili a využití je dle statistik velmi vysoké. Rok od tohoto prvního školení je vidět stále se zvyšující zájem studentů o problematiku přesného citování. Těšíme se na další školení.

Ing. Stanislava Šodková, Knihovna Univerzity obrany v Brně

Další

Citace PRO využívají

Univerzita Karlova v Praze
Masarykova univerzita
Vysoké učení technické v Brně
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Moravská zemská knihovna
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Lékařská knihovna Krajské nemocnice Liberec
Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí

Koupit