O nás

Společnost Citace.com, s.r.o. je první česká společnost, jejíž hlavní oblastí zájmu je problematika citování a plagiátorství. Komerční společností se stala až v roce 2015, nicméně její historie se píše již od roku 2004, kdy vznikla jako studentský projekt Martina Krčála, jehož cílem bylo zjednodušit studentům vysokých škol tvorbu bibliografických citací.

Nabízíme služby a produkty v této oblasti nejen knihovnám všech typů, ale také jednotlivcům z řad studentů středních i vysokých škol, učitelům a akademickým či vědeckým pracovníkům.

Nejoblíbenější a nejznámější službou je bezplatný generátor citací, který generuje citace tištěných i elektronických dokumentů dle nejpoužívanějšího citačního stylu v ČR, kterým je norma ČSN ISO 690. Mezi naše další služby patří citační manažer Citace PRO (ve variantě Free a Plus), který využívá většina univerzit a vysokých škol v ČR; dále služba Citace v katalogu, která je velmi oblíbenou mezi knihovnami, umožňuje zobrazovat bibliografické citace u záznamů v několika citačních stylech. Nejnovějším produktem je elektronický publikační systém Pablikado, jehož stejnojmenná aplikace pro mobilní zařízení využívající operační systém Android umožňuje zvýrazňování, podtrhávání, vkládání poznámek a také citování elektronických dokumentů zobrazených v této aplikaci.

Zaměřujeme se také na osvětovou činnost. Na objednávku realizujeme kurzy a semináře věnované zejména citační problematice, plagiátorství a práci se zdroji. V naší nabídce naleznete i několik publikací na daná témata.

O oblíbenosti našich produktů svědčí reference spokojených zákazníků.