Naučte (se) citovat

Naučte (se) citovat

Martin Krčál, Zuzana Teplíková

Vydání: 1. vyd
Vydavatelství: Blansko: Citace.com
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-260-6074-1

Cílem knihy je zvýšit povědomí o problematice citací a plagiátorství mezi studenty a zároveň se stát užitečnou příručkou pro vyučující všech typů škol a pro knihovníky, kteří chtějí tyto znalosti předat svým studentům. Je doplněna množstvím příkladů.

Kniha je v tištěné podobě vyprodaná.

Knihu Naučte (se) citovat nabízíme elektronicky v systému Pablikado formou institucionální licence. Kniha je nyní dostupná pro VUT.

Přečíst elektronickou verzi

Zeptejte se Vaší knihovny, zda o pořízení licence neuvažuje. Poptat licenci

Podrobné informace o knize

Kniha Naučte (se) citovat je unikátní publikace, která na našem trhu doposud chyběla. Jejím cílem je zvýšit povědomí o problematice citací a plagiátorství mezi studenty a zároveň se stát užitečnou příručkou pro vyučující všech typů škol a pro knihovníky, kteří chtějí tyto znalosti předat svým studentům.

První část knihy obsahuje úvod do citování, důvody proč citujeme, druhy plagiátorství a citační software. Nechybí ani ukázky citování 24 druhů dokumentů dle normy ČSN ISO 690. Autorem této části je duchovní otec a spoluautor portálu Citace.com Martin Krčál.

Druhá část knihy se věnuje problematice výuky citací. Její autorka Zuzana Teplíková se tomuto tématu věnovala ve své diplomové práci. V knize popisuje nejen teoretické základy výuky, ale vytvořila také 14 unikátních aktivit využitelných při výuce citací a plagiátorství. Součástí druhé části jsou i rozhovory s lektory o tom, jak vyučují problematiku citování.

Autoři

Zuzana Teplíková

Mgr. et Mgr. Zuzana Teplíková

Je absolventkou Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. V současnosti působí jako lektorka angličtiny.Při studiu na KISK FF MU byla součástí projektu e:Citace, který se zabýval zvyšováním citační gramotnosti. V projektu a také ve své diplomové práci se zaměřila zejména na výuku citační problematiky zajímavou a zábavnou formou.

Martin Krčál

PhDr. Martin Krčál

Je absolventem Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, kde v současnosti působí jako odborný asistent. Od roku 2004 provozuje službu Citace.com a je spoluautorem citačního manažeru Citace PRO. Pravidelně přednáší problematiku citací, plagiátorství a citačních manažerů vyučujícím a studentům středních a vysokých škol.