Informační vzdělávání pro širokou veřejnost

Kurzy pro veřejnost

Chcete zlepšit své schopnosti v citování a správě citací, získat praktické zkušenosti a teoretické znalosti? Pak jsou naše vzdělávací kurzy pro vás to pravé! V našich kurzech se zaměříte na různé citační styly, jako jsou Norma ČSN ISO 690:2011, 2022 a APA 7. vydání, a naučíte se efektivně používat citační manažer Citace Pro Plus. Naše kombinace teoretických přednášek, názorných ukázek a praktických cvičení vám umožní rychle a efektivně dosáhnout vašich cílů. Ať už preferujete online nebo offline výuku, náš kurz se přizpůsobí vašim potřebám. Nabízíme vám vynikající příležitost zlepšit své dovednosti v citování a správě citací za velmi přijatelnou cenu. Přihlaste se ještě dnes a získejte konkurenční výhodu a jistotu, že vaše práce bude vždy na nejvyšší úrovni!

Obecné informace ke kurzům

1 000 Kč 699 Kč Prosincová sleva
(1 kurz - 1 osoba)

  • Online (platforma ZOOM) i Offline
  • 1 až 2 hodiny podle kurzu
  • Praktické úkoly na ověření znalostí
  • Přístup Citace Pro Plus (1 měsíc)
  • Certifikát absolvování

Aktuálně vypsané kurzy

Výčet kurzů

Základy v citování - Norma ČSN ISO 690:2022

Zvládněte tvorbu citací podle nové normy ČSN ISO 690:2022 a zjistěte, jak se liší od předchozího vydání. Díky tipům a příkladům získáte rychle potřebné dovednosti pro citování.

1 hodina

Vypsané termíny...

Citování, aneb jak správně odkazovat na citaci v textu

Naučte se efektivně citovat v textu. Jaké jsou principy Harvardského systému, číslování, poznámky pod čarou a systému jmenných značek. Získejte individuální zpětnou vazbu.

1 hodina

Vypsané termíny...

Citování elektronických dokumentů

Naučte se, jak citovat netradiční zdroje, jako jsou sociální sítě, videa a datasety, podle normy ČSN ISO 690:2022 s názornými ukázkami a individuální zpětnou vazbou na semináři.

1 hodina

Vypsané termíny...

Citování netypických dokumentů

Potřebujete správně citovat netradiční zdroje, jako jsou mapy a obrázky? Naučte se to s názornými ukázkami a individuální zpětnou vazbou na semináři o normě ČSN ISO 690:2022.

1 hodina

Vypsané termíny...

Práce s citačním manažerem Citace Pro Plus

Zjednodušte si citování a generování odkazů s pomocí citačního manažeru CitacePro Plus. Získejte výhody a naučte se používat jeho doplňky v prohlížeči a MS Word.

1 hodina

Vypsané termíny...

Lektoři

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
Lektor

Je absolventem katedry Informačních studií a knihovnictví na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a je novým přírůstkem v týmu společnosti citace.com na pozici koordinátora vzdělávání. V minulosti působil na Mendelově univerzitě v Brně, kde se věnoval informačnímu vzdělávání a je jedním z tvůrců citačního stylu na Mendelu. Problematiku citací a plagiátorství vnímá jako důležitá témata, o kterých rád rozvíří debatu, a předá nové poznatky.

Markéta Kytnerová
Markéta Kytnerová
Lektor

Je absolventkou Informačních studií a knihovnictví na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V současné době pracuje v Areálové knihovně FEKT VUT, kde se mimojiné zabývá informačním vzděláváním a také spolupracuje se společností Citace.com jako technická podpora a lektor. Témata citování, plagiátorství a autorského práva považuje za neoddělitelitelnou součást vzdělávání, a to především v podání knihoven.

Henrieta Gábrišová
Henrieta Gábrišová
Lektor

Je absolventkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, kde študovala dejiny umenia a žurnalistiku, neskôr aj Informačnú vedu na Katedre knižničnej a informačnej vedy. V tíme spoločnosti Citace.com je od roku 2020, kde má na starosti komunikáciu so slovenskými zákazníkmi a informačné vzdelávanie. Myslím si, že problematika citovania a plagiátorstva je stále veľmi dôležitou témou a informačné vzdelávanie so zapojením učiacich knihovníkov je potrebné podporovať a dostať na pôdu knižníc, ale aj univerzít, vysokých a stredných škôl.

Martin Krčál
Martin Krčál
Garant

Martin krčál je spoluautorem projektu Citace.com a aktuálně jedním z jednatelů stejnojmenné společnosti, která se specializuje na vývoj citačního manažeru Citace PRO a dalších nástrojů pro akademickou sféru. Absolvoval Katedru informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, kde v současnosti působí jako asistent. Kromě toho vede v Moravské zemské knihovně tým vyvíjející portál Knihovny.cz. Pravidelně přednáší problematiku citací, plagiátorství a citačních manažerů, knihovníkům, ale také vyučujícím a studentům středních a vysokých škol. Kromě citací ho zajímají technologie, zejména pak výměna dat mezi systémy.

Ozvěte se nám

Zaujala vás nabídka kurzů? Máte nějaké dotazy? Zavolejte nám nebo napište, rádi vám poradíme.

Lukáš Konečný

Lukáš Konečný

  pro Česko
  lukas.konecny@citace.com
  +420 778 157 127
Henrieta Gábrišová

Henrieta Gábrišová

  pro Slovensko
  henrieta.gabrisova@citace.com
  +421 948 101 374